Uniti Star

Wszechstronność i działanie

Wskazówka znalazła się w nazwie: ten system to prawdziwa gwiazda serii Uniti. Wyposażony w mnóstwo udogodnień, z możliwością odtwarzania, zgrywania, przechowywania i streamowania, Uniti Star oferuje nieograniczone możliwości. Streamuj muzykę w wysokiej rozdzielczości, odtwarzaj lub zgrywaj płyty CD, dostrój się do swoich ulubionych stacji radiowych, skorzystaj z dostępu do muzyki z całego świata dzięki serwisom streamingowym, a w dodatku popraw jakość dźwięku swojego odbiornika TV i konsoli gier. Uniti Star jest gotowy do połączenia z dowolną parą głośników. System ten pozwoli ci na nowo odkryć całą kolekcję muzyczną.

Uniti Star jest już dostępny w sieci sprzedaży naszych dealerów.

 

 

Nowe wyobrażenie o Twojej kolekcji muzycznej

Uniti Star oferuje nieskończone możliwości - używaj go dokładnie w taki sposób, w jaki tego potrzebujesz.


 • Google Cast for Audio

  Nowością w Uniti jest bezpośrednia obsługa Google Cast for audio, najnowszej technologii Google'a. Ta inteligentna usługa przesyłania strumieniowego zapewnia Ci nieprzerwane połączenie z setkami obsługiwanych aplikacji z Twojego smartfona lub tabletu i możliwość strumieniowania wprost do Twojego uniwersalnego odtwarzacza Uniti.


 • AirPlay

  Przesyłaj muzykę ze swojego urządzenia IDevice lub z iTunes i Apple Music.


 • TIDAL

  Ta usługa bezstratnego strumieniowania jest zintegrowana z systemem, co zapewnia wysokiej jakości dźwięk dający odczucie zanurzenia.


 • Spotify® Connect

  Odkrywaj miliony piosenek z najbardziej popularnych światowych usług strumieniowych dzięki wbudowanej funkcji Spotify Connect.


 • Bluetooth (aptX HD)

  Nowe odtwarzacze uniwersalne Uniti są teraz wyposażone w aptX HD. Sparuj urządzenie Bluetooth i bezpośrednio odtwarzaj muzykę o dużej wyrazistości „lepszej niż z płyty CD”.


 • Radio internetowe

  Uzyskaj dostęp do tysięcy internetowych radiostacji i zachowaj swoje ulubione ustawienia dla zapewnienia łatwego dostępu.


 • UPnP (Uniwersalne urządzenie typu Plug ‘n’ Play)

  Przesyłaj przechowywaną przez siebie muzykę z pamięci komputera PC, Mac lub sieciowej pamięci masowej, co zapewni wysoką rozdzielczość i jakość „lepszą, niż na CD”.


 • Wejście cyfrowe (S/PDIF)

  Zwiększ wydajność audio ze źródeł cyfrowych, takich jak telewizor, set-top boksy lub konsole gier.


 • Liniowe wyjście analogowe

  W przypadku połączenia ze wzmacniaczem zewnętrznym lub subwooferem.


 • Słuchawki

  3,5 mm złącze słuchawkowe na panelu przednim z nowym , udoskonalonym wzmacniaczem słuchawek o znacznym rozszerzeniu basów.


 • Odtwarzanie i zgrywanie płyt CD

  Przygotuj perfekcyjne kopie płyt CD, zapisz pliki na podłączonej do portu USB pamięci lub karcie SD i odtwarzaj muzykę przez Uniti Star.


 • Pamięć lokalna

  Zapisz do 20 000 utworów na podłączonej do gniazda USB pamięci lub na karcie SD i odtwarzaj je albo z Uniti Nova, albo przesyłaj do innych streamerów Naima w swojej sieci domowej.


 • HDMI ARC

  Nowe odtwarzacze Naima all-in-one zostały wyposażone w wejścia HDMI ARC, można je więc w łatwy sposób podłączyć do odbiornika TV i uzyskać w ten sposób dźwięk z programów telewizyjnych i filmów, a także gier telewizyjnych, o audiofilskiej jakości.


 • Multiroom

  Nowe Uniti umożliwiają odtwarzanie muzyki z dowolnego źródła w kilku pomieszczeniach jednocześnie. Wystarczy zsynchronizować urządzenia używając do tego aplikacji kontrolnej Naima. Można również odtwarzać w każdym z pomieszczeń inną muzykę. Możesz również przesyłać muzykę zgromadzoną w Uniti Atom do innych odtwarzaczy all-in-one i streamerów Naima i to w jakości CD.


 • Roon Ready

  Roon transforms the experience of browsing music. Beautifully laid-out metadata is located automatically, then interconnected by links to build a surfable, searchable digital magazine about your music collection.


 • Bezprzewodowe aktualizacje

  Zaktualizuj systemu za naciśnięciem jednego przycisku dzięki bezprzewodowym aktualizacjom poprzez aplikację Naim.


 • Qobuz

  Qobuz allows you to stream the most comprehensive CD-quality music catalogue currently available and the largest selection of albums in true high-resolution studio quality directly to your Naim music streamer.

取扱店を探す

Unity Star - odkryj więcej!

Uniti Star to coś więcej niż tylko odtwarzacz. Znajdziemy w nim transport CD, odtwarzacz plików oraz wzmacniacz stereofoniczny. Nasi inżynierowie poświęcili mnóstwo czasu, aby uzyskać termiczną stabilność i zmniejszyć wpływ na siebie poszczególnych podzespołów. Transport CD może służyć także do zgrywania płyt, dzięki czemu Unity Star jest najwszechstronniejszym urządzeniem całej serii.

 • Nowa, rewolucyjna platforma streamingowa

  Uniti został zaprojektowany na bazie zupełnie nowej, niezwykle wydajnej platformy streamingowej. Jest ona znacznie bardziej wydajna niż poprzednia, ma wielokrotnie większą pamięć i z łatwością zaadaptuje nowe technologie, przy okazji integrując się z innymi, podłączonymi do sieci domowej urzadzeniami Naima, w tym systemami Mu-so.

 • Wzmacniacze w klasie AB

  Uniti Star korzysta z mocnego, 70-watowego wzmacniacza pracującego w klasie AB, opartego na technologiach zaprojektowanych dla ikonicznych wzmacniaczy zintegrowanych NAIT. Zainstalowaliśmy w nim największy możliwy zasilacz, a także najnowsze układy SMD, uzyskując w ten sposób rytmiczność i dynamikę, z których Naim jest znany.

  x (x)
   
 • Rzut oka na cyfrowe serce Uniti

  Unity Star wyposażony jest w niesamowicie wydajny, fenomenalnie precyzyjny układ DSP SHARC 4. generacji. Unikatowe oprogramowanie Naima pomaga w minimalizacji jittera (błędów czasowych) i upsampluje sygnał tak, aby uzyskać optymalną jakość dźwięku. Wszystko to dzieje się w ułamku sekundy, a jedyne, co dostrzeżesz, to lepsza jakość dźwięku.

 • Wi-Fi state-of-the-art

  Nowe odtwarzacze all-in-one Uniti zostały wyposażone w najnowszą technologię Wi-Fi. Lepszy niż poprzednio procesor obsługuje zakresy 2,4 oraz 5 GHz, ma również o wiele większą pamięć - Uniti Star jest w stanie zapamiętać do pięciu minut materiału muzycznego, co skutkuje znaczącym zmniejszeniem przerw w transmisji. Anteny Wi-Fi (jedna po każdej stronie urządzenia) zostały schowane pod obudową, w slocie wykonanym w radiatorze. Ten opatentowany sposób umożliwia łączność bez konieczności stosowania anten zewnętrznych.

 • Zgrywanie i zapisywanie płyt CD

  Uniti Star oferuje zgrywanie płyt CD bit-perfect i tworzenie plików, które można odtwarzać lub przesyłać do innych urządzeń i serwerów UPnP w sieci domowej. Można je zapisać również na dysku USB lub karcie SD w postaci plików WAV lub FLAC. Uniti Star korzysta z unikalnego systemu zgrywania, dzięki któremu pliki są wierną repliką płyt CD, nawet jeśli krążki są porysowane.

Wszystko pod kontrolą

Nowa, poprawiona aplikacja sterująca

Nowa aplikacja Naim app oddaje w Wasze ręce nieograniczoną kontrolę nad jednym lub wieloma urządzeniami z serii Uniti. Mamy dostęp do całej muzyki, w tym radiostacji internetowych, serwisów streamingowych i playlist, możemy eksplorować biografie artystów i bibliografię tematu. Co więcej, urządzenie można teraz aktualizować bezprzewodowo, za pomocą jednego przycisku. Nowa aplikacja daje nam kontrolę nad urządzeniami streamującymi muzykę i serwerami twardodyskowymi Naima, nie są więc potrzebne dwie różne aplikacje.

Szklany wyświetlacz i intuicyjny pilot

W Uniti Star zastosowano kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 5" ze szklanym frontem, wyposażony w sensor zbliżeniowy. Urządzenie można więc włączyć za pomocą gestów. W sterowaniu pomaga inteligentny pilot, pracujący w harmonii z systemem regulacji siły głosu twoich odtwarzaczy all-in-one. Daje to kompletną wolność w sterowaniu systemem Uniti - teraz to przyjemność, a nie konieczność.

x (x)

 
#ir-ext-ui { position: fixed; padding: 1px; z-index: 9999; display: none; font-family: Consolas, "Lucida Console", "Courier New", Courier, monospace; text-align: right; }

System Uniti

Rewolucyjna, nowa seria Uniti łączy najnowszą cyfrową technologię z analogową duszą tworząc dźwięk, który jest bez cienia wątpliwości dźwiękiem Naima. Odtwarzaj, streamuj, zgrywaj i przechowuj całą swoją kolekcję muzyczną w wysokiej rozdzielczości. Skorzystaj z naszego oprogramowania, aby tę kolekcję odtworzyć z zapierającą dech w piersiach jakością dźwięku. Nowe Uniti pozwala na synchronizację do 8 systemów lub innych streamerów Naima i odtwarzanie muzyki z dowolnego źródła równocześnie w wielu pomieszczeniach lub odtwarzanie różnej muzyki w każdym z tych pomieszczeń.

Narodziny serii Uniti

Seria Uniti została zaprojektowana i zbudowana od początku do końca w Salisbury w Anglii. Począwszy od aluminiowych radiatorów (inspirowanych radiatorami we wzmacniaczu Statement) do aluminiowych, szczotkowanych obudów, podświetlany system regulacji siły głosu i piękną, podświetlaną podstawę - każdy, nawet najmniejszy detal został przemyślany i estetycznie dopasowany do pozostałych. A wszystko to podbudowane zostało najnowszymi technologiami, pozwalającymi uzyskać high-endową jakość dźwięku. Uniti jest prawdziwym dziełem sztuki użytkowej.

Dobór materiałów

Uniti zostało wykończone za pomoca materiałów wybranych ze względu na ich wpływ na dźwięk. Odlewane z aluminium radiatory biegną przez całą obudowę, gwarantując absolutną stabilność termiczną, przedłużając żywotność urządzenia i jakość dźwięku. Aluminiowe płyty górne zostały wykonane na obrabiarkach CNC, co gwarantuje absolutną precyzję i solidną ochronę delikatnych podzespołów.

Precyzyjna regulacja siły głosu

W sercu Uniti jest audiofilska, dyskretna regulacja siły głosu, za pomocą której ustawiamy poziom głośności w domenie analogowej, ale z cyfrową precyzją. Układ ten został zaczerpnięty z przedwzmacniacza/streamera NAC-N 272, a ultragładką regulację zainspirował topowy Statement. Aby zachować tę piękną estetykę ukryliśmy antenę Bluetooth wewnątrz obudowy.

Nadaj kolor swojej muzyce

Naszym zadaniem w serii Uniti było umożliwienie pełnego dostępu do kolekcji muzycznej. Piękny, pełnokolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 5" ukazuje głębokie barwy okładek i opis zawartości płyt. Ekran wyposażono w czujniki - urządzenie wyświetla opis, kiedy ktoś się do niego zbliży. Do dyspozycji mamy również przyciski Favourites, Stop i Play.

Specyfikacja techniczna

Wymiary i waga

95 mm x 432 mm x 265 mm (W x S x G)
12 kg

Gniazda

Wejścia audio
2 x optyczne TOSLink (do 24/192)
2 x koaksjalne RCA (do 24/192, DoP DSD 64)
1 x BNC (do 24/192, DoP DSD64)
1 x HDMI ARC (opcja)
2 x RCA
2 x 5-pin DIN
2 x USB typu A (przód i tył)
1 x karta SD

Wyjścia audio
1 x gniazda głośnikowe
1 x wyjscie RCA dla subwoofera/z przedwzmacniacza
1 x mini-jack 3,5 mm

Możliwości upgrade'u

In true Naim style, the new Uniti Star can be upgraded with one of our external power amplifiers, such as the NAP 200. You can also add a subwoofer for deeper bass extension. And for those with extensive CD collections, you can add a Uniti Core music server to your system to store and stream thousands of albums to your Uniti player and back up all of your music in one place.

Show all specifications
Audio Inputs
Attribute Value
DAB/FM

Optional DAB/FM module available (release date to be confirmed)

ストリーミング

Chromecast Built-In, Apple AirPlay, TIDAL, Spotify® Connect, Bluetooth (AptX HD), Internet Radio, UPnP™ (streaming wysokiej rozdzielczości), Roon Ready

USB

2 x USB Typ A (z przodu i z tyłu)

Audio Outputs
Attribute Value
模拟信号

1 x stereofoniczny wzmacniacz mocy

1 x wyjście sub/pre RCA

1 x wejście słuchawkowe 3,5mm

Certification and Licenses
Attribute Value
认证

Apple AirPlay, Chromecast Built-In, Bluetooth, AptX HD, zigbee RF4CE, Rovi, HDMI, NTFS, HFS i Wi-Fi.

Connectivity
Attribute Value
多房间音频

UPnP™: może działać jako serwer nawet dla 4 odtwarzaczy sieciowych.

更新

Aktualizacji systemu można dokonywać bezprzewodowo za pomocą aplikacji Naim.

网络

Ethernet (10/100 Mbps), WiFi (802.11 b/g/n/ac z wbudowaną anteną)

Formats
Attribute Value
インターネットラジオ形式

Przesyłanie strumieniowe plików formatowanych w Windows Media, MP3, ACC, OGG Vorbis oraz MMS

网络电台

vTuner premium 5*

音乐格式

WAV - do 32bitów/384kHz

FLAC i AIFF - do 24bitów/384kHz

ALAC (Apple Lossless) - do 24bitów/384kHz

MP3 - do 48kHz, 320kbit (16 bitów)

AAC - do 48kHz, 320kbit (16 bitów)

OGG i WMA - do 48kHz (16 bitów)

DSD - 64 i 128Fs

 

Uwaga: Obsługa bezprzerwowa (gapless) dla wszystkich formatów plików. Bezprzewodowo wszystkie formaty plików są odtwarzane do częstotliwości próbkowania 384kHz.

Physical
Attribute Value
规格尺寸

95mm x 432mm x 265mm (WxSxG)

材质

Szczotkowane i anodyzowane aluminium

重量

12kg

Power
Attribute Value
アンプ出力

70W na kanał przy 8 omach

主电源

115V, 230V; 50 lub 60Hz

能源消耗

Typowe zużycie: 130W

Tryb czuwania (standby): <2W

Głębokie uśpienie: <0,5W

Ripping and Storage
Attribute Value
存储

Zapisuj do 20 tysięcy ścieżek na lokalnie podłączonym urządzeniu USB i przekaż na odtwarzacz sieciowy.

Supplied with
Attribute Value
配备

Pilot, kabel zasilania Power-Line Lite (tylko w UK), ściereczka i instrukcja szybkiego uruchamiania.

Upgrades
Attribute Value
电源电线

Kabel zasilający Power-Line

放大器

Zewnętrzny wzmacniacz lub subwoofer

User Control
Attribute Value
应用控制

Naim na systemy iOS i Android

前面板

5-calowy, kolorowy wyświetlacz LCD oraz obrotowy potencjometr głośności z czujnikiem zbliżeniowym i czterema przyciskami

手持型

Zigbee RF4CE

Suggested System

 • Aria 900

サポート