Connection
Magazine
Uniti Core

Dowiedz się co czyni serwer Uniti Core wyjątkowym

Uniti Core to jedno z tych urządzeń, które prowokują wręcz by zdjąć pokrywę i zajrzeć do środka by zobaczyć co tam właściwie siedzi i jak to wszystko działa.

シェア

Wygląda dość niepozornie, a jednak ma w sobie coś, co zwraca uwagę i przykuwa wzrok na dłużej. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów Naima wnętrze Uniti Core nie rozczarowuje.

Tworząc miejsce do przechowywania całej cyfrowej kolekcji muzyki nasi kochający muzykę inżynierowie i projektanci sięgnęli po całą swoją wiedzę i doświadczenie i okrasili ją odpowiednią dawką kreatywności nie zapominając o bezkompromisowym podejściu do kwestii jakości każdego produktu Naima. Takie podejście pozwoliło im stworzyć doskonałe urządzenie, którego urodzie i zaletom trudno się oprzeć.

System operacyjny Uniti Core pracuje w oparciu o platformę z dedykowaną płytą główną i procesorem. Nasz system jest tak daleki od innych, które znasz do tej pory, jak Naim od decyzji o produkcji różowych obudów dla swoich urządzeń. Zastosowaliśmy tu czterordzeniowy procesor NXP iMX6 1 GHz, który pracuje w specjalnie zaprojektowanej płycie głównej o wyjątkowo niskich zakłóceniach, a system operacyjny to zmodyfikowana wersja Linuxa. Oczywiście taki system byłby niekompletny bez zaprojektowanej przez Naima wysokiej klasy karty dźwiękowej. To wyjątkowa konstrukcja oferująca zdecydowanie wyższą jakość brzmienia niż jakakolwiek gotowa karta oferowana na rynku, a jednocześnie charakteryzuje się mniejszym zużyciem prądu i niższą temperaturą pracy, co pozwoliło nam zaoferować bardziej oszczędny i niezawodny serwer muzyczny. Połączenie dedykowanej płyty głównej, szybkiego procesora i specjalnie opracowanego na jego potrzeby systemu operacyjnego umożliwia potężnemu Uniti Core robienie kopii płyt CD w trybie bit-perfekt, przechowywanie muzyki i streamowanie jej do odtwarzaczy sieciowych Uniti, bądź innych produktów Naima. Jeśli podoba Ci się nasz nowy Uniti Core, ale myślisz sobie ‘to świetne urządzenie…ale potrzebuję jeszcze do niego źródła’, to spieszymy wyjaśnić, że wszystko co musisz zrobić, to podłączyć Uniti Core do DACa albo wzmacniacza z wejściami cyfrowymi. W każdym z tych przypadków Unity Core stanie się pełnoprawnym źródłem cyfrowym, którym na dodatek będziesz mógł sterować za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie czy tablecie. Kupując Unity Core dostajesz więc nie tylko wyjątkowo uniwersalne, ale i bardzo łatwe i wygodne w obsłudze urządzenie.

Uniti Core

'to wyjątkowa konstrukcja oferująca zdecydowanie wyższą jakość brzmienia niż jakakolwiek gotowa karta oferowana na rynku'

Na etapie projektowania Uniti Core nasz zespół inżynierów i projektantów przyjrzał się każdemu aspektowi funkcjonowania serwera muzycznego z twardym dyskiem. Znaleziono odpowiedź na każde pytanie, wyjaśniono każdą wątpliwość, a kilka przebłysków geniuszu pozwoliło dodać ważne elementy do tego urządzenia, takie jak wyjmowalna kieszeń na twardy dysk. W naszych wcześniejszych serwerach system operacyjny był zainstalowany na wbudowanym dysku, przez co w celu wymiany HDD użytkownik musiał odesłać swoje urządzenie do Naima. Przebłysk geniuszu naszych ludzi z działu R&D sprawił, że w serwerze znalazła się wyjmowana kieszeń na dysk. Ważna częścią tego rozwiązania było przeniesienie systemu operacyjnego serwera z dysku twardego do wbudowanej pamięci. Dzięki temu mogliśmy dać użytkownikowi opcję instalacji dysku HDD bądź SSD w wyjmowanej kieszeni, plus możliwość jego wymiany np. na większy, gdy kolekcja muzyczna przestanie się mieścić na obecnym. Rzecz jednakże nie tylko w samej wygodzie użytkowania – opracowanie kieszeni na dysk zajęło nam sporo czasu ponieważ nie mogliśmy zapomnieć o wysokich standardach dotyczących jakości brzmienia naszych produktów. By to osiągnąć nasi inżynierowie musieli zaprojektować „pływającą” kieszeń; dla tych pośród nas, którzy nie mówią językiem inżynierów wyjaśniamy, iż „pływająca” konstrukcja kieszeni oznacza w praktyce, iż drgania wytwarzane przez twardy dysk nie są przenoszone na zewnątrz, nie wpływają na całe urządzenie. ‘Drgania’ i ‘interferencje’ w świecie audio oznaczają kłopoty, więc odpowiednie odsprzęgnięcie kieszeni z dyskiem sprawiło, że Roy i pozostali inżynierowie mogli w końcu być zadowoleni z brzmienia Uniti Core.

Uniti Core Connectivity

Jak zawsze w przypadku Naima proces tworzenia nowego urządzenia, w tym przypadku Uniti Core był długi i żmudny, nerwy zostały zszargane, tysiące biszkoptów i hektolitry kofeiny skonsumowane, ale ostateczne rezultat jest po prostu fantastyczny i wyjątkowy; Uniti Core wyznacza nowe standardy dla wszystkich serwerów muzycznych. Stworzenie od podstaw serwera Uniti Core i odtwarzaczy z serii Uniti zajęło Naimowi blisko trzy lata…

Related articles

30 January 2018

80フィートのヨットで臨場感あふれるオーディオを作り上げるには、何が求められたのでしょうか。

Naim for Princess Yachts
05 December 2017

最先端の技術を結集したサウンドをPrincess Yachtの新しいラグジュアリーヨットS78で実現。

Mu-so Qb Red Burst
03 November 2017

Mu-so Qbで音楽を聴くのがお好きですか?  この多才なワイヤレスミュージックシステムを最大限に楽しむための、Naimのスタッフやエンジニアからのヒントをご紹介します。

Naim Audio October Playlist
06 October 2017

Every month at Naim, we delve deeper into music in every way imaginable, be it new, old,...

02 August 2017

Incredible Mileage and Victory for the Bentley Boys